Haberler

YASAD CloudTeams’le girişimciler için çalışıyor

Avrupa Birliği Araştırma ve Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020, 2017 Mart ayında tamamlanması planlanan bir projeyi daha hayata geçiriyor. Aralarında YASAD’ın da bulunduğu 4 ülkenin geliştirdiği, bulut tabanlı güvenilir yazılım platformu CloudTeams, Avrupa Birliği Araştırma Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020 çerçevesinde 2017 yılında Mart ayında tamamlanıyor.
Tanzanya Ulusal Seçim Komisyonu Entegre Seçim Yönetimi Bilgi Sistemi ihalesi

Tanzanya Ulusal Seçim Komisyonu Entegre Seçim Yönetimi Bilgi Sistemi ihalesi

Tanzanya Ulusal Seçim Komisyonu Entegre Seçim Yönetimi Bilgi Sistemi için ihaleye çıkmıştır. Ayrıca, Tanroads 178 Kilometrelik (Tanzania National Roads Agency) Mwigumbi-Maswa-Bariadi Yolunun rehabilitasyonu için ihale açmıştır. Söz konusu ihaleler ve diğer müşavirlik, inşaat ve eşya tedarikine ilişkin ihale bilgileri Ekonomi Bakanlığı’nın Tanzanya ile ilgili bölümünden (http://www.ekonomi.gov.tr/portal/url/bOd) elde edilebilir.

Enerji Verimliliği Portalı İhale Duyurusu

Değerli üyelerimiz Enerji Bakanlığının Enerji Verimliliği Portalı ihale duyurusunu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.
Bilişim 2016 8 -9 Aralık 2016

Bilişim 2016 8 -9 Aralık 2016

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından organizasyonu yapılan ve bilişime taraf tüm kesimlerin yer aldığı “Bilişim 2016”,TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı 8-9 Aralık 2016 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de , “Bilişim ve Demokrasi” ana temasıyla gerçekleştirilecektir.
Yenilikçi Akıllı ve Haberleşen Araç Teknolojileri Kümelenme Çalıştayı

Yenilikçi Akıllı ve Haberleşen Araç Teknolojileri Kümelenme Çalıştayı

Sağlık Bilimleri Binası, Prof. Dr. Şule Kut Konferans Salonu, Tuzla 12 Şubat 2016

BTVizyon Anadolu Yıldızı; Trabzon!

5 Kasım 2015 Perşembe günü Grand Zorlu Otel, Trabzon'da
YASAD Çalışma Gruplarında Görev Almak İster misiniz?

YASAD olarak yazılım sektörüne hem iç pazarda hem de dış pazarda daha iyi bir yer sağlayabilmek adına çalışma grupları oluşturduk.

Yazılım İhracatı Çalışma Grubu

Grup çalışmalarının sorumlusu YASAD yönetim kurulu başkan yardımcısı Gönül Kamalı’dır.

Başkan
Doğan Ufuk Güneş

Başkanın Mesajı

Ülkemizin 2023 hedefleri için katma değeri en yüksek sektör olan yazılım sanayi olarak en önemli rollerden birini üstleniyoruz. Günümüzde
yazılımlar hayatın her alanına girmiş durumda. Yazılım sektörü olarak bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. 

Bizler YASAD yönetimi olarak 2011 yılında stratejimizi çok net olarak belirledik . PAZARIMIZI BÜYÜTMEK. 

Pazarımızı büyütmek için yazılım ihracatında atak yapmalı ve kümelenme modelini benimseyerek ilerlemeliyiz. Yine Pazarı büyütmek için ihracatın yanı sıra kamuda yerli yazılım kullanımını da arttırmamız gerekiyor. Kısaca stratejimizin 2 yolu var, İhracat ve Kamuda yerli yazılım kullanımını arttırmak.

Bu çerçevede yaptığımız çalışmalarla, 2011’de 800 Milyon dolar olan Pazar büyüklüğümüzü 2013’de 1,7 milyar dolar seviyesine 2014 de 2,4 Milyar seviyesine ulaştırdık. İhracatımızı ise 250 milyon dolardan 690 milyon dolarlara çıkarttık. 

2015 ihracat hedefimiz 1 milyar dolara ulaşmak. 2023 ihracat hedefimiz ise 10 milyar dolar. Ayrıca 2023 için 1 milyon gencimize istihdam sağlamayı hedeflemiş bulunmaktayız.

Devamı