Bölgesel İş Fırsatları Konferansı, Orta Doğu’dan Yatırımcıları da Ağırlayacak

Avrasya’da teknolojik alanda yeni işbirlikleri kurulmasını teşvik edecek Bölgesel İş Fırsatları Konferansı, bu coğrafyada hayata geçirilecek e-dönüşüm projelerini, telekom, finans, sağlık gibi stratejik sektörlerdeki teknoloji vizyonunu ortaya koyacak. Avrasya Bölgesi’nin en önemli işbirliği fırsatlarına ev sahipliği yapacak “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11” kapsamında düzenlenen Konferans, 4 Ekim’de gerçekleştirilecek.

 

İş geliştirme amacıyla bir araya gelinen “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11”, “Sınırlar Kalkıyor” teması ile 3 - 5 Ekim tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde işini büyütmek isteyenleri buluşturuyor. 40’ı yabancı, 170’e yakın konuşmacıyı bir araya getirerek, Avrasya bölgesindeki iş fırsatlarını ortaya koyacak ve işbirliği ekonomisini canlandıracak zirve, 4 bin ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyor. Zirve’nin ana sponsorluğunu Vodafone üstleniyor.
 
Şirketler arasında ikili görüşmeler tesis edilecek
 
“Bölgesel İş Fırsatları Konferansı”nda Avrasya, Ortadoğu ve Balkanlar’dan çeşitli ülkelerin bilişim yatırımları ve gereksinimleri ortaya konacak. Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Romanya’dan şirket ve kamu kurumlarının tepe yöneticilerini ağırlayacak konferans, bölge ülkeleri arasındaki işbirliği olanakları, teknoloji ve know-how transferi konularına odaklanacak. 
 
Hızla gelişen Avrasya Bölgesi’nin artan bilişim yatırımlarından pay almak isteyen Türkiye’den bilişim şirketlerinin de yoğun ilgi göstermesi beklenen konferansa paralel olarak “Bölgesel Buluşturma Toplantıları” düzenlenecek. Burada ikili görüşmeler tesis edilecek; iş geliştirmeye yönelik eşleştirme (match-making) toplantıları gün boyunca sürecek.
 
 
Sınır ötesi başarılarıyla tanınan isimler kürsüye çıkacak
 

TAV Havalimanları CEO’su Sani Şener’in açılış konuşmasıyla başlayacak Bölgesel İş Fırsatları Konferansı ayrıca iki panele de ev sahipliği yapacak. Bölgede İşbirliğinin Geliştirilmesi İçin Yeni Fırsatlar Paneli’nde Birleşik Arap Emirlikleri’nden Alpha Data’nın Kurucusu ve CEO’su Fayez Ibinni ve Ukrayna’dan BMS Danışmanlık’ın Başkanı ve Ticaret Direktörü Sergei Saychenko gibi isimler yer alacak. Öğleden sonra düzenlenecek olan “Sınırlar Ötesi İş Geliştirme Pratikleri” paneilnde ise Cisco Systems’in Strateji ve İş Geliştirme Bölge Direktörü Dr. Yasemin Yücel Karasu, İnnova CEO’su Aydın Ersöz, Telenity CEO’su Şerif Beykoz gibi sınır ötesi başarılarıyla tanınmış isimler bilgi ve deneyimlerini aktaracak.