Turkcell Yazılımcılarla Buluştu

4 Haziran 2010 Cuma günü Turkcell Tepebaşı Konferans Salonunda “Turkcell Yazılımcılarla Buluşuyor” adlı bir etkinlik gerçekleştirdik.

Turkcell Yazılımcılar ile Buluştu; YASAD, STK’lar ve BTK da destekledi…

4 Haziran 2010 Cuma günü Turkcell Tepebaşı Konferans Salonunda “Turkcell Yazılımcılarla Buluşuyor” adlı bir etkinlik gerçekleştirdik.

 Şimdi sizlere bu etkinliğimizle ilgili bazı bilgiler vermek isteriz…

Etkinliği YASAD başta olmak üzere, TÜBİSAD, MOBİLSAD ve Biyesam derneklerinin destekleri ile gerçekleştirdik. Buradaki amacımız bu STK’ lara üye olan yazılım firmalarına Turkcell’ in iş ortaklığı programını ve Turkcell’ in katma değerli servisler konusundaki vizyonunu ve çalışmalarını aktararak, onları da birer potansiyel iş ortağı olarak gördüğümüzü hissettirmekti.

Etkinlik davetini gönderdiğimiz günden itibaren yazılım firmalarından yoğun ilgi gördük. Kayıt olan 120’den fazla firma ve ilgili STK başkanlarının katıldığı programda, BTK da bizi yalnız bırakmadı. Zira, hem konuşmacı olarak temsil edilmeleri; hem de BTK başkanının görüntülü görüşme ile bize bağlanarak sektörümüz ile ilgili olumlu mesajlar vermesi katılımcıları memnun etti.

Turkcell Kurumsal Sorumluluk, Sponsorluk ve STK İlişkileri Bölüm Başkanı Zeynep Özbil’ in Hoşgeldiniz konuşmasından sonra, Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar e mobil iletişimde yazılım sektörünün ne yöne gittiği hakkında vizyoner bir sunum yaptı. Ardından, YASAD Başkanı Şerif Acar Beykoz ise, yazılım sektörünün büyüklüğünden, önündeki engellerden ve alınacak yollardan söz etti. Programa görüntülü görüşme ile bağlanan BTK başkanı Tayfun Acarer, YASAD ve Turkcell’ e bu etkinliği düzenledikleri için teşekkür ettikten sonra, katma değerli servislerin hem operatörler, hem de yazılım sektörü için çok önemli bir konu olduğunu, yatırım yapılması gerektiğini ve bu girişimleri BTK olarak desteklediklerini dile getirdi.

Daha sonra BTK Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ertuğrul Karaçuha katılımcıları neşelendiren konuşmasında, BTK’nın özellikle 3G şebekesini geliştiren katma değerli servisler ile ilgili duruşunu esprili bir dille paylaştı.

Turkcell İş Ortaklığı Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi Bölüm Başkanı Ethem Eldem’ in Turkcell İş Ortaklığı Yaklaşımı ve Partner Program Tanıtımı konulu sunumundan sonra, Turkcell Gelişen İş Alanları Bölüm Başkanı Berna Şamiloğlu ve ekibinden Burçin Açan, Özge Tosak ve Meltem Demirtürk Mobil Dünyada Gelecek konularını kendi çalışma alanları açısından yorumladı.

Etkinliğin son kısmında, Turkcell İçerik & Operatör Servisleri Bölüm Başkanı Sertan Eratay’ ın İçerik ve Operatör Servislerinde İşbirliktelikleri konulu sunumunun ardından, Turkcell İnternet & Komünite Servisleri Bölüm Başkanımız Okan Alper İnternet'in Geleceği ve Mobil İnternet konulu sunumu da tüm önceki sunumlar gibi katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı’ nın Yakın Gelecekteki Mobil Yazılım Konuları, Yazılım şirketleri 2.0 konulu sunumu ile son bulan oturumdan sonra, katılımcılar dışarıda hazırlanan networking ortamında Partner Program’ın faydaları hakkında Turkcell temsilcilerinden detaylı bilgi aldılar.