Başkanın Mesajı

Türkiye ve sektörümüzün ekonomik ve sosyolojik büyümelerine destek olacak politikalar ve stratejiler üretmek üzere güçlü ve büyük bir yönetim ekibi ile göreve başladık. Güzel ülkemiz dünyada tek sayılabilecek doğa zenginlikleri ve binlerce yıldır üzerinde medeniyetlere kültürel ve yaşamsal ev sahipliği yapmış değerlere sahiptir. Yine dünya çapında bakıldığında son derece genç ve yaratıcı ve girişimci özellikleri ile yetenekli bir nüfusa sahiptir.

Biz, ülkemizin zenginliklerini teknoloji değerleri ile büyütüp geliştirmeyi ve güçlü teknoloji üreten bir merkez haline dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu yolda ilerlerken; ilk hedefimiz deneyim, bilgi ve birikim sahibi olan firmalarımızın global ölçekte marka yaratmaları olacak. Öncü ve kritik teknolojilerde sektörel ve Türkiye ölçeğinde Ar-Ge yatırım strateji ve politikalarının geliştirilmesine de öncelik vereceğiz.

Biz yönetim kurulumuzu belirlerken de kucaklayıcı ve sektörün sesini daha güçlü duyurabilecek isimlerin yer almasına özen gösterdik. Ayrıca yönetimdeki arkadaşlarımızın yarısı Hizmet İhracatçıları Birliği gibi yeni kurulan ve bizim için çok önemli olan bir kurumun komitelerinde yer alıyor. Biz yeni dönemde; kurumsallaşma, sürdürülebilir politikalar, şirket büyümeleri, marka değerlerinin artırılması ve global dünyadan ciddi pay alma konularına yöneleceğiz. Bunun için hemen gelecek hafta çok büyük bir çalıştay düzenleyeceğiz. Hızlı girdik, büyük sonuçlar yaratmayı hedefliyoruz.

Gönül Kamalı kimdir?

Gönül Kamalı, 1983’te Menesha High School, Wisconsin, US’den mezun oldu. 1985’te University of Wisconsin, Oshkosh, US’de Computer Science Bölümü’nde eğitim gördü. 1988’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği’nden mezun oldu.

Gönül Kamalı, 28 yıldır telekomünikasyon ve internet altyapılarındaki teknolojik devrimlerin ve Digital Dönüşümün Türkiye’de gerçekleştirilmesi için öncü rolünü üstlenmiştir. Telekomünikasyon ve Mobil sistemlerin Siber Güvenliğini sağlayacak yerli teknolojilerin geliştirilmesi için Türkiye’deki en büyük Ar-Ge laboratuvarının kurucusu olmakla beraber Google Web RTC üzerine dünyadaki ilk Siber Güvenlik protokolünün oluşturulmasına öncülük etmiştir.

Hedeflerini her zaman global seviyede tutmuş, Kanada, Amerika, İngiltere üçlemesinde kalite standardı ne ise Türkiye’yi de aynı kalite standartlarına getirmek için çalışmıştır.

Hobileri sosyal dayanışma üzerine kurulu olan Kamalı, yardım kurumlarında gönüllü olarak bulunmak, bu şekilde toplumsal katkı ile faydalı olabilmek en çok önemsediği konulardır. En büyük dayanağı kendini bir vatandaş olarak katkı sağlayabilen birisi olarak görmek, çözüm oluşturmaya destek olmaktır. Sanatsal boyutta dekorasyona ilgisi vardır. Spor yapmak, el sanatları ve tiyatro şimdilerde pek kolay zaman ayıramadığı diğer ilgi alanları arasındadır.

26 yıl NETAŞ’ta İcra Kurulu Üyesi ve çeşitli yönetim pozisyonları ile YASAD’da uzun yıllar başkan yardımcısı olan Kamalı, 2017’de Hayat Bilişim Holding’de İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Kamalı, 2018’de Doruk Otomasyon Genel Müdürlüğü ve 2019’dan itibaren MODEL İcra Kurulu Başkanlığı ve kurucu ortağı olduğu ThinkBig Digital Solutions şirketinde CEO görevini yürütmektedir.